Koen De Ridder / Sr Researcher

VITO / Climate physics / modelling / impacts / climate services

De vertaling van deze getuigenis werd automatisch gegenereerd door een vertaalprogramma. Bedankt voor uw begrip.

In ons team bij VITO richten we ons op de gevolgen van klimaatverandering, met name in steden. Een van de belangrijkste resultaten van ons werk in de afgelopen jaren is dat het aantal hittegolfdagen in steden tegen het einde van de eeuw in het business-as-usual scenario vertienvoudigd zou kunnen zijn. We vonden dit zeer verontrustend, en we kunnen ons moeilijk voorstellen hoe dat echt zou zijn. Tegelijkertijd zijn de meeste mensen zich eenvoudigweg niet bewust van dergelijke drastische potentiële effecten op het gebied van klimaatverandering.
Ik probeer persoonlijk mijn steentje bij te dragen door vegetariër te zijn en door een PV-installatie (zonnepanelen) te hebben die het elektrische energieverbruik van ons huis min of meer dekt. Ook geven we steeds meer de voorkeur aan de fiets of het openbaar vervoer boven de auto. Daarnaast hebben we op het niveau van ons huis een aantal vrij regelmatige maatregelen genomen, zoals het isoleren van het dak en de radiatorbuizen.
Een moeilijkheid waar we mee te maken hebben ten opzichte van het huis, dat dateert uit de jaren zestig, is dat het niet eenvoudig is om een diepe isolatie van bijvoorbeeld de muren en vloeren te bereiken. Een ander probleem is dat in ons werk het reizen per vliegtuig soms onvermijdelijk is. De meeste onderzoeksprojecten in ons team zijn internationaal en ook al maken we tegenwoordig veel gebruik van teleconferencing, soms moet u uw projectpartners persoonlijk kunnen ontmoeten. Helaas zijn veel bestemmingen alleen per vliegtuig bereikbaar.
Ondanks een aantal van de hierboven genoemde persoonlijke acties, heb ik geen illusies over mijn ecologische voetafdruk of de gemiddelde voetafdruk die een westerse levensstijl met zich meebrengt. Om de doelstellingen van Parijs te halen, zijn nogal drastische veranderingen nodig, die individuele maar ook gouvernementele maatregelen vereisen, die energie-efficiëntie vereisen in combinatie met manieren om schone energie te produceren, en die een gedragsverandering en technologische vooruitgang vereisen; en die er uiteindelijk voor zorgen dat dit alles geen sociale onrechtvaardigheid veroorzaakt.

Originally posted 2019-02-18 00:44:14.

%d bloggers vinden dit leuk: